Committee Members

As of March 15, 2023

DISTRICT
NAME
PRECINCTS – Pending Update
1-A Female
Mildred L. Grooms
107, 109, 149, 150, 151, 152, 158A, 158B
1-A Male
Frankie Armentrout
107, 109, 149, 150, 151, 152, 158A, 158B
1-B Female
Kim Neal
140, 142, 145, 147, 148
1-B Male
Donnie Petry
140, 142, 145, 147, 148
1-C Female
Deborah Kay Matics
131, 133, 134, 136, 138
1-C Male
William “Bolts” Willis
131, 133, 134, 136, 138
1-D Female
Janet Lee Burke
103, 103A, 105, 106, 108, 108A, 110, 111
1-D Male
Paul L. Burke
103, 103A, 105, 106, 108, 108A, 110, 111
1-E Female
Kathy Yates
112, 114, 115, 116, 122
1-E Male
Terry McKnight
112, 114, 115, 116, 122
1-F Female
Bobbie Legg
117, 118, 119, 120, 123
1-F Male
Bob Brown
117, 118, 119, 120, 123
1-G Female
Marian Alston
160, 161, 162, 163, 164, 165
1-G Male
Pat Maroney
160, 161, 162, 163, 164, 165
1-H Female
Margaret Chico-Eddy
172, 174, 175, 178, 179
1-H Male
Bob Pepper
172, 174, 175, 178, 179
1-I Female
Meghan Davis
166, 168, 169, 170
1-I Male
Robert Sheets
166, 168, 169, 170
2-A Female
Krista Greene
206, 206A, 206B, 208, 217, 223, 226, 227
2-A Male
Rick Staton
206, 206A, 206B, 208, 217, 223, 226, 227
2-B Female
Libbie Booker
233, 234, 244, 245, 246, 246A, 247
2-B Male
Paul Taylor
233, 234, 244, 245, 246, 246A, 247
2-C Female
Patti Hamilton
238, 239, 240, 241, 242
2-C Male
Gene Bailey
238, 239, 240, 241, 242
2-D Female
Vacant
253, 254, 260
2-D Male
John Doyle
253, 254, 260
2-E Female
Kayla Young
281, 282, 283, 287, 287A, 288, 288A
2-E Male
Vacant
281, 282, 283, 287, 287A, 288, 288A
2-F Female
Linda Wood
276, 278, 279, 280, 280A, 286, 286A
2-F Male
Sam Wood
276, 278, 279, 280, 280A, 286, 286A
2-G Female
Vacant
289, 291, 292, 293
2-G Male
Vacant
289, 291, 292, 293
2-H Female
Alice Long
290, 294, 294A, 295, 296, 297, 298, 298A
2-H Male
Vacant
290, 294, 294A, 295, 296, 297, 298, 298A
2-I Female
Defunct District
NNN
2-I Male
Defunct District
NNN
3-A Female
Vacants
317, 321, 329, 340
3-A Male
Vacant
317, 321, 329, 340
3-B Female
Devonne Brown-Parsons
326, 337, 347
3-B Male
Vacant
326, 337, 347
3-C Female
Mary Ann Claytor
302, 304, 305, 308
3-C Male
Rusty Williams
302, 304, 305, 308
3-D Female
Elaine Harris
307, 309, 310, 378, 379
3-D Male
Vacant
307, 309, 310, 378, 379
3-E Female
Hettie Marie Terry
350, 352, 354
3-E Male
Ernest “Spud” Terry
350, 352, 354
3-F Female
Kathy Ferguson
357, 364, 366, 370
3-F Male
Evan Dupreee
357, 364, 366, 370
3-G Female
VACANT
349, 362, 368, 371
3-G Male
Russ Rollyson
349, 362, 368, 371
3-H Female
Kay Moffatt
358, 365, 373, 374
3-H Male
Vacant
358, 365, 373, 374
3-I Female
Pam Steelhammer
359, 360, 361
3-I Male
Vacant
359, 360, 361
4-A Female
VACANT
435, 436, 437, 439, 440
4-A Male
Bob Redman
435, 436, 437, 439, 440
4-B Female
Vacant
418, 419, 420, 441
4-B Male
Vacant
418, 419, 420, 441
4-C Female
Sheila Melton
421, 423, 438
4-C Male
Joe Samples
421, 423, 438
4-D Female
VACANT
424, 425, 426, 427
4-D Male
Rich Stonestreet
424, 425, 426, 427
4-E Female
Vacant
428, 429, 431
4-E Male
Vacant
428, 429, 431
4-F Female
Vacant
432, 433, 434
4-F Male
Woody Holmes
432, 433, 434
4-G Female
Beth Kerns
413, 414, 415, 416, 417
4-G Male
Robin Godfrey
413, 414, 415, 416, 417
4-H Female
Vacant
407, 408, 410, 411, 412
4-H Male
Mike Pushkin
407, 408, 410, 411, 412
4-I Female
401, 402, 403, 404, 406
4-I Male
401, 402, 403, 404, 406
At-Large
NAME
District
At-Large
VACANT
7th Senatorial Female
At-Large
VACANT
7th Senatorial Male
At-Large
Virginia “Ginny” Moles
8th Senatorial Female
At-Large
Jacob Hively
8th Senatorial Male
At-Large
VACANT
17th Senatorial Female
At-Large
VACANT
17th Senatorial Male
Ex-Officio
NAME
Representing
Ex-Officio
Pam Van Horn
KC Democratic Women
Ex-Officio
VACANT
KC Young Democrats
Non-Voting
Representative Member
Representing
Virginia “Ginny” Moles 1st Congressional Committee Female
Thornton Cooper 1st Congressional Committee Male
VACANT 52nd Delegate Committee Female
VACANT 52nd Delegate Committee Male